Antikanser Diyet

Güvercinleri örnek alın… Çünkü güvercinler kansere yakalanmayan yegane kuş!

Taze sebze, meyve ve zeytinyağı kanseri önlüyor!

Dr.İlhami Güneral’in kendisine "rehber" edindiği ünlü uzmanlardan biri de Dr. Cornelis Moerman. Bu doktorun The Cancer Survivers adlı kitabından yaptığı alıntıda Dr. Güneral şöyle diyor:

Dr. Moerman, gerçekte sağlıklı bir insanda kanser oluşmayacağını ileri sürüyor. Ona göre, insan vücudundaki her hücrede latant, yani uyuklar durumda bir virüs bulunuyor. Sağlıklı insanda zararsız bir sembiyant yani zorunlu beraberlikte olan bu mikrop, uzun süren bir yanlış beslenme sonucu dokuların zayıflaması ve metabolizmanın bozulmasından ötürü kanser oluşumuna neden oluyor.
Dünyada iki canlının kanserden ölmediği kesinleşmiş durumda: Köpekbalıkları ve güvercinler. Dr. Moerman, güvercinlerin beslenme şekillerini değerlendirerek 10 yıllık araştırmaları sonucu şu diyeti öneriyor:

  1. A vitamini kanseri önler: Taze meyve ve sebzede, yoğun olarak da zeytinyağında A vitamini var… En çok A vitamini bulunduran sebze ise karnabahar…
  2. B kompeksi vitaminler kanseri önler… Nobel ödüllü Alman biyokimyacı Otto Warburg, ‘B2-B3 ve B5 karışımı kansere karşı en güçlü koruma yöntemidir’ diyor. Bu vitaminler kuzu ve oğlak ciğerinde var.
  3. C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirir. İki kez Nobel ödülü alan Dr. Linus Pauling, doğru zamanda, yani kemoterapi görmeden günde 10 gram C vitamini alan kanserlilerin almayanlardan 20 misli uzun yaşadıklarını kanıtladı.
  4. E vitamini DNA tahribatını önler: Ekmekte bol bol var….
  5. Sitrik asit: Limonda bol miktarda var. Kanı sulandırır.
  6. İyod: Bu mineral troid bezinin çalışmasını dengeler. Tuzu az kullanın, kullanırken iyotlusunu tercih edin…
  7. Demir: Kanda oksijen taşıyan bu pigmenti ihmal etmeyin.
  8. Kükürt: Çok atlanan bir önemli maddedir. Hücreyi yaşatır. Lahana ve brüksellahanasında bol miktarda bulunur.