Kanser Tedavisinde DMSO

DMSO (Dimethyl Sulphoxyde), odundan elde edilen organik bir kükürtlü maddedir. Tedavide kullanılmasını (Terapötik niteliklerini) ortaya çıkaranlardan biri olan Dr.Stanley W.Jacob şöyle diyor:

20.Yüzyılda, sadece üç yeni tedavi sistemi geliştirilmiştir.

  1. Antibiyotik tedavisi.
  2. Kortizon tedavisi.
  3. DMSO tedavisi.

”Bu hususta ne söylenirse söylensin,tıp tarihi bunu böyle kaydedecektir.”

Peki DMSO, kanser tedavisinde ne gibi bir rol üstleniyor?

Kanserde DMSO tedavisi hem sisteme hem sebebe dönük bir tedavi. Sistem, birden fazla tamamlayıcı ajanla desteklenirken, lezyon veya lezyonlar DMSO bazlı bir preparatla yok edilmeye çalışılıyor. DMSO tıbbın çok iyi tanıdığı bir kükürt bileşiği. Özellikle patolojide solvent(eritici) etkisinden yararlanılıyor. Bu madde, hematoxyline isimli yine çok bilinen boyar bir madde ile kombine edildiğinde hematoxyline kanserli hücreyi daha yoğun boyadığından, etken madde olan DMSO’yu da oraya taşıyor.
Kanserli bölgeye taşınan DMSO, kanserli dokuyu parçalayıp eriterek böbreklerden süzülüp idrar yoluyla vücuttan atılmasını sağlıyor.

1980 yılının “Physician’s Desk Reference“ yayınında ilk kez listeye giren DMSO için şunlar yazılıydı: “KULLANILMASINDA HİÇBİR TIBBİ SAKINCA GÖRÜLMEDİ. HİÇBİR MADDE BU DERECE GENİŞ BİR KULLANIM ALANINA SAHİP DEĞİLDİR.”

Ortodoks Tıp, her ne kadar kabul etmez görünse de, bilimsel literatürde bu maddenin olağanüstü nitelikleri hakkında 6.000 (Altıbin) den fazla yazı çıkmıştır. Bir çok uluslararası sempozyumda, etkisi ve yan tesiri bulunmadığı kanıtlanmıştır. Aralarında Almanya, İsviçre, Rusya, Avusturya, İngiltere, İrlanda, Kanada, Meksika ve bir çok Güney Amerika devleti de bulunan 55 ülkede reçete ile edinilen bir ilaçtır.

DMSO, kimyasal,biyolojik ve fiziksel karakterlerinden faydalanılarak, bir çok farklı hastalığın tedavisinde de kullanılır:

  1. Miyelinsiz sinir liflerinin iletkeniğini bloke ederek ağrıları keser.
  2. Antienflamatuardır.
  3. Bakteri,virüs ve mantarlara karşı statik etkilidir.
  4. Tüm örtü dokularından kolayca ve zarar vermeden geçerek beraberinde istenilen ilacı taşıyabilir.
  5. Kanda tromboz olasılığını azaltır.
  6. Vazodilatatördür. (Damar genişletici)
  7. Bağışıklığı güçlendirir.